1171 MERRICK AVE NW

PALM BAY, Florida 32907 · Brevard County · Parcel 28 3626-KN-2003-21

$42 630
Assessed Value
$166 560
Market Value
Annual Tax
$17 630
Taxable Value
Ownership
OwnerMILAM, QUINTIN K
Mailing Address1171 MERRICK AVE NW PALM BAY FL 32907
Property Details
Year Built1985
Living Area1 567 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$42 500
Just (Market) Value$166 560
Assessed Value$42 630
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 630